Kynologický klub COP DOG
Kynologický klub COP DOG

271295223 101932565714221 3362392853363238477 N

O NÁS

Výcvik psov v našom klube je zameraný niekoľkými smermi.

Socializácia šteniatok je prvý kontakt s kolektívom. Tu sa verejnosť – majitelia so svojimi psíkmi zoznamujú so základmi kynológie a naučia sa vzájomnej komunikácií „človek – pes / pes – človek“. Súčasťou kurzu je aj edukačná časť pre majiteľov/psovodov, najmä tých, ktorí si zaobstarali svojho prvého psa. V kurze vám skúsení výcvikári – častokrát dlhoroční chovatelia poradia so všetkými otázkami pri výchove mladého psa, či už v oblasti socializácie (spolunažívania), nevhodného správania, výživy, základnej zdravotnej starostlivosti a pod.

Kurzy základnej poslušnosti sú organizované tiež najmä pre verejnosť. Cieľom je naučiť majiteľov psov správne komunikovať so svojím zvieratkom, ako aj správne používať pochvaly a odmeny. Kurzy vedú naši výcvikári. Výcvikové hodiny sú vedené formou pozitívneho podmieňovania, tzn. praktizujeme výcvik, pri ktorom je odmeňovaná žiadaná aktivita psa. Na zvieratko nie je vyvíjaný žiaden fyzický nátlak. Žiadúce správanie psa je odmeňované, a tak pozitívne ďalej upevňované. Náplňou týchto kurzov je naučiť psa základnej poslušnosti a ovládateľnosti. Výhodou týchto kurzov je individuálny prístup ku každej dvojici najmä vďaka maximálnemu počtu účastníkov na jednej lekcii. Snažíme sa dodržať zásadu efektívnej výuky, tzn. jeden kurz by nemal mať viac ako 5 účastníkov (pes + psovod).

Do budúcna plánujeme vytvoriť možnosti a priestor pre „absolventov“, ktorí by mali záujem ukončiť kurz skúškou. Slovo „skúška“ evokuje tak trochu trému a stres.

V našom prípade to nie je tak. Skúška bude dobrovoľná a dvojica si na nej bude môcť overiť svoje vedomosti a zručnosti, zároveň účasťou na klubových pretekoch zažiť športovú atmosféru a možno aj skvelý pocit z víťazstva.

Pre tých, ktorých kynológia osloví, je možnosť vydať sa cestou, kde je v cieli zložená kynologická skúška.

V našom klube sa psy členov a kurzistov pripravujú a cvičia podľa oficiálnych pravidiel a skúšobných poriadkov združených a zastrešených Medzinárodnou kynologickou federáciou (FCI).

Kynologický klub COP DOG